Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Individualios įmonės veiklos analizė: draudimo įmonė

Individualios įmonės veiklos analizė: draudimo įmonė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Statistikos tiriamasis darbas. Įvadas. Charakteristika. Dinaminės eilutės rodiklių tyrimo analizė. Pelnas (nuostoliai). Parduotos produkcijos savikaina. Pardavimų pajamos. Veiklos sąnaudos. Vidurkių tyrimo analizė. Pagrindinės vystymosi tendencijos nustatymo būdai, statistinis prognozavimas. Analitinis metodas. Dinaminės eilutės išlyginimas pagal vidutinį absoliutinį pokytį ir vidutinį kitimo tempą. Eksponentinės eilutės išlyginimas. Reiškinių tarpusavio ryšių statistinė analizė. Tiesinės koreliacijos koeficientas. Regresijos lygtis, koreliacijos ir determinacijos koeficientai. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (2).

Ištrauka

Įmonės veiklos efektyvumas vertinamas apskaičiuojant ir įvertinant atskirus įmonės ekonominius rodiklius. Veikla taip pat vertinama pagal tai, kiek ir kokiu būdu ji pasiekia savo pagrindinius tikslus: pelno siekimo, jo augimą ir kt. Pagrindinis veiklos vertinimo kriterijus yra ekonomiškumo principas, kurį atspindi bendrovės veiklos rodiklių analizė.
Pelningai dirbanti įmonė turi geras galimybes išsilaikyti konkurencinėje kovoje ar bent jau išvengti bankroto. Nuolat įmonė gaudama pelną, gali konkuruoti rinkoje, plėtoti savo veiklą, daugiau investuoti į gamybinę veiklą ir ateityje gauti dar didesnį pelną.
Pačiai įmonei labai svarbu turėti informacijos, apie gautą pelną. Tik turint išsamią informaciją, galima priimti optimalius ir racionalius sprendimus.
Apskritai galima pasakyti, kad apskaitos informacija yra tinkamai gauti ir tinkamai užregistruoti apskaitos duomenys, kuriuos naudoja savarankiški ūkiniai vienetai – įmonės jų valdymo procese arba kurie potencialiai ateityje gali būti naudingi valdytojams bei kitiems apskaitos informacijos vartotojams. Šiame darbe plačiau nenagrinėsime teorinių įvairių apskaitos terminų apibrėžimo aspektų, nes tai specialaus mokslo-apskaitos teorijos – tyrinėjimų sritis, bet plačiau apžvelgsime individualios įmonės "Z", kaip savarankiško ūkinio vieneto vietą rinkoje, panagrinėsime finansinės veiklos rodiklius, pasirinktinai įmonės statistinius duomenis.
Tiriant ir analizuojant individualios įmonės "Z" veiklą buvo naudotasi įmonės finansinės apskaitos 2005-2007 metų duomenys: balansas, pelno (nuostolio) ataskaita ir jo paskirstymas rodikliai. Finansiniai dokumentai paimti iš individualios įmonės "Z", gavus įmonės savininko sutikimą, su sąlyga, kad tikrasis įmonės pavadinimas bei savininko pavardė bus pakeisti.
Individualios įmonės "Z" veiklos efektyvumo įvertinimas yra sudėtingas veiklos tyrimas, apimantis dvi kryptis: ūkinės veiklos ir finansų. Ūkinės analizės tikslas – nustatyti, ar įmonės veikla efektyvi, ar racionalus efektyvumas. Finansinė analizė padeda atskleisti įmonėje vykstančius ekonominius procesus, įvertinti jų finansinį rezultatyvumą.
Tyrimo tikslas: išanalizuoti individualios įmonės "Z" finansinę veiklą 2005-2007 metais.
Tyrimo uždaviniai:
1. Atlikti finansinių rodiklių analizę.
2. Išanalizuoti pelną (nuostolį), pardavimų sąnaudas, produkcijos savikainą ir veiklos sąnaudas.
3. Apibendrinti tyrimą ir pateikti išvadas.
Tyrimo metodai: Atliekant šį tyrimą bus naudojami kiekybiniai tyrimo metodai, duomenų susisteminimas, sudaromos lentelės, pasirenkama statistinių rodiklių sistema. Bus atlikta gautų rezultatų analizė. Tam tikslui taikomi šie rodikliai: vidutinis lygis, absoliutinis padidėjimas – sumažėjimas, vidutinis absoliutinis padidėjimas – sumažėjimas, didėjimo (mažėjimo) tempas, vidutinis didėjimo (mažėjimo) tempas, padidėjimo sumažėjimo tempas, vidurkiai, pagrindinės vystymosi tendencijos nustatymo būdai, statistinis prognozavimas, reiškinių tarpusavio ryšių statistinė analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatistikos tyrimas
KategorijaStatistika
TipasTyrimai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis91.13 KB
AutoriusSima
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individualios imones veiklos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 23 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą