Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Kiekybiniai sprendimų metodai (17)

Kiekybiniai sprendimų metodai (17)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Koreliacinė regresinė analizė. Koreliacinė analizė y su kiekvienu x1, . , xn (n = 5). X1...X5 atranka regresinei analizei atlikti. Porinė regresinė analizė. Daugianarės koreliacinės regresinės analizės atlikimas naudojant LINEST, LOGEST, TREND, GROWTH funkcijas. Skaičiavimas su funkcija LINEST. Skaičiavimas su funkcija LOGEST. Skaičiavimas su funkcijom TREND ir GROWTH. Gautų rezultatų aprašymas. Tyrimo rezultatų taikymo pavyzdžiai. Prognozavimas. Slenkančio vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas. Gautų rezultatų aprašymas.

Ištrauka

Vadybiniai sprendimai yra labai svarbūs, nes liečia ne vieną žmogų, o visą organizaciją, ir šių sprendimų pasekmės gali būti labai skausmingos. Todėl vadybos mokslas nagrinėja sprendimo priėmimo proceso dėsningumus ir ypatybes.
Kiekybiniai metodai gali būti vaisingai taikomi planuojant daugumos vadybos funkcijų realizavimą. Įvairiose organizacijų funkcinėse srityse taikoma plati šių metodų gama nuo prognozavimo technikos iki statistinės produktų kokybės kontrolės. Prognozavimo metodai, kuriuos turėtų žinoti vadybininkai, apima laiko eilučių analizės metodus, regresinę analizę bei ekspertinius įvertinimus.
Esminis kiekybinių metodų taikymo bruožas yra tai, jog jie naudojami vadovų sprendimams parengti, pirmiausia įvairioms alternatyvoms įvertinti bei analizuoti, tuo tarpu galutinį valdimo sprendimą priima žmogus.
Kiekybinių metodų taikymas padeda vadovams lavinti intuiciją, kelti žinių lygį apie valdomą objektą, kadangi modeliai supaprastintai atspindi svarbiausias objekto ypatybes ir gali būti panaudoti vadovų tobulinimuisi. Visų klasių kiekybinių metodų ir modelių paskirtis yra padėti vadovams priimti sprendimus, bet ne pakeisti vadovus šiame sudėtingame procese.
Mano kursinio darbo objektas - įstaigos įrangos ir kompiuterių gamyba.
Tyrimo tikslai:
1. Pagrindinis kursinio darbo tikslas – nustatyti, ar egzistuoja ryšys tarp nagrinėjamų veiksnių, išreikštų kiekybiniais rodikliais (ar egzistuoja tokia priklausomybė, kai kintant nepriklausomam kintamajam X, kinta priklausomojo kintamojo Y tikimybinis pasiskirstymas).
2. Nustatyti, ryšių stiprumus tarp Y ir X1, X2, X3, X4, X5, X6.
(Kuo arčiau 1 ar -1 yra R, tuo stipresnis koreliacinis ryšys sieja nagrinėjamus kintamuosius. Mažos R reikšmės rodo, kad tiesinis ryšys tarp kintamųjų yra nežymus.)
3. Įvertinti statistišką adekvatumą realiai padėčiai.
4. Aprašyti gautus rezultatus ir pateikti išvadas.
5. Atlikti prognozę slenkančio vidurkio ir eksponentinio išlyginimo metodais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-12-29
DalykasStatistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis139.48 KB
Autoriuskarina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. A. Pabedinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kiekybiniai sprendimu metodai (17) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. A. Pabedinskaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą