Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Kiekybiniai sprendimų metodai (10)

Kiekybiniai sprendimų metodai (10)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Koreliacinė regresinė analizė. Tyrimo tikslai. Koreliacinė analizė y su kiekvienu x1,.,x5. Atrinkti X1,., X5 regresinei analizei atlikti. Porinė regresinė analizė Y su kiekvienu X1, X2, X3, X4. Daugianarė koreliacinė regresinė analizė. Prognozavimas slenkančio vidurkio metodu. Prognozavimas eksponentiniu metodu. Išvados.

Ištrauka

Žemės ūkis yra ūkio šaka, kurioje žemė yra naudojama maistui (iš)gauti, užauginti maistinius išteklius. Prie žemės ūkio priskiriama ir gyvulininkystė, miškininkystė, žvejyba (ūkį sudaro 3 pagrindinės šakų grupės žemės ūkis, pramonė ir paslaugos). Lietuvoje išlieka didelė kaimo ir žemės ūkio ekonominė bei socialinė reikšmė. Kaime gyvena 32% visų šalies gyventojų. Žemės ūkyje dirba apie 21% visų šalies užimtų gyventojų. Žemės ūkyje 1999 m. sukurta apie 10% bendrojo vidaus produkto (BVP). Žemės ūkio ir maisto prekės praėjusiais metais davė apie 13% šalies eksporto pajamų. Žemės ūkio įtaką šalies ekonomikai lemia daugelis veiksnių. Žemės ūkis sukuria darbo vietas kituose ekonomikos sektoriuose – perdirbamojoje ir materialinių techninių išteklių gamybos pramonėje, vidaus ir užsienio prekyboje, transporte, įvairių paslaugų, teikiamų žemės ūkiui, srityje. Žemės ūkio bei su juo susijusių sektorių plėtra užtikrina šalies BVP augimą, gyventojų užimtumą ir jų gerovės augimą.
Užsienio prekyba žemės ūkio ir maisto produktais yra tradiciškai svarbi Lietuvos prekybos dalis. Prekybiniai ryšiai tarp Lietuvos ir ES grindžiami Laisvosios prekybos sutarties nuostatomis ir pagrindiniais principais. Pagal šias nuostatas žemės ūkio ir maisto produktams yra numatytas 6 metų pereinamasis laikotarpis, kurio metu abi pusės laipsniškai mažina importo muitus. Kartu didinamos lengvatinio importo kvotos. Jautriausiems produktams importo muitai išlieka ir pereinamojo laikotarpio pabaigoje.
Žemės ūkio ir maisto produktų importas iš ES šalių didėja sparčiau nei lietuviškų prekių eksportas į Europos Sąjungą. Daugiausia eksportuojame į Latviją ir Vokietiją, o importuojame – iš Vokietijos, Olandijos ir Danijos.
Gyvulininkystė – ž.ū. šaka, apimanti naminių gyvulių (galvijų, kiaulių, arklių, avių, ožkų), paukščių, kailinių žvėrelių, bičių, žuvų auginimą ir naudojimą. Teikia maisto produktus (mėsą, pieną, riebalus, kiaušinius), žaliavas (vilną, kailius, odą, šerius, kaulus, kraują), darbo jėgą, pramogas ir organines trąšas. Iš gyvulininkystės produktų ir atliekų gaminami pašarai (kraujamilčiai, kaulamilčiai, mėsos ir kaulų miltai, separuotas pienas, vaistiniai preparatai (gydomieji serumai, hormonų preparatai). Gyvulininkystės vystymasis, jos produktyvumas glaudžiai susijęs su augalininkyste, žemės naudojimo intensyvumu.
Gyvulininkystė paplitusi visose šalyse. Spartėja gyvulininkystės produktų gamybos specializacija ir koncentracija, ji vis labiau intensyvinama. Į pasaulinę rinką kasmet patiekiama ~3 mln. galvijų (Europoje daugiausia jų eksportuoja Airija, Danija, Amerikoje – Kanada, Meksika). Kiaulėmis plačiausiai prekiaujama Europoje (daugiausiai jų eksportuoja Danija, Švedija, Bulgarija, Vengrija, Lenkija). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-05
DalykasStatistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis129.27 KB
Autoriusigneete
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Pabedinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kiekybiniai sprendimu metodai (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Pabedinskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą