Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Albinas Rimka

Albinas Rimka

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. A. Rimkos gyvenimo kelias. A. Rimkos politinės pažiūros. A. Rimkos darbai statistikos srityje. A. Rimkos darbai demografijos srityje. A. Rimkos požiūris agrariniu klausimu. A. Rimka – universiteto profesorius. Išvados. Santrauka (anglų kalba).

Ištrauka

XX amžius Pasaulio istorijai yra vienas iš įsimintiniausių savo pasiekimais ir, deja, savo karais ir nelaimėm.
Lietuvai tai yra amžius, kai ji pagaliau pasirodė politiniame žemėlapyje kaip savarankiška valstybė 1918 metais, vėl dingo po kelių dešimtmečių ir vėl atsirado jame jau amžiaus paskutiniame dešimtmetyje. Daug žymių vardų davė Lietuvai būtent XX amžius – ekonomikos, statistikos, politikos moksluose. Ypač pasižymėjo nepriklausomybės laikotarpis XX amžiaus pradžioje – sukurti ekonominiai darbai, ūkio reformos, naujo universiteto įkūrimas. Tarpukario darbai ir veikėjai yra nemažai nagrinėti ir labai gerai žinomi visuomenei. Parašyta daug straipsnių ir knygų apie to meto atskirus ekonomistus, jų palikimą Lietuvos istorijai ir mokslui. Bet yra asmenybė, kurios įnašas į Lietuvos mokslo istoriją yra didžiulis, bet apie kuri nėra daug kalbama, o atėję į biblioteką ir paklausę knygų apie šį žmogų gautumėte tik dvi, ir tai tik viena iš šių dviejų yra visa skirta jam, kita gi skiria šiai asmenybei tik vieną skyrių. Tai yra Albinas Rimka – žymus Lietuvos visuomenės ir kultūros veikėjas, ekonomistas, mokslininkas. Jis taip pat pasižymėjo kaip mokslininkas tyrinėtojas, palikęs reikšmingus statistikos darbus iš Lietuvos visuomenės ir ūkio tyrimų. Dar šiandien Lietuvos statistikai mato nepanaudotų galimybių taikant įžvalgius ir kūrybingus A. Rimkos tyrinėjimus. Neįtikėtina , tačiau iki šiol nėra parašyto darbo, apibendrinančio visos A. Rimkos, kaip ekonomisto ir mokslininko veiklos, nesudaryta jo darbų bibliografija, kuri bent šiek tiek parodytų jo, kaip ekonomisto ir mokslininko, raidos kelią. Plačiausiai A. Rimkos pažiūros tyrinėtos prof. S. Martišiaus straipsniuose ir išleistoje knygoje "Akademikas profesorius Albinas Rimka" ir doc. V. Lukoševičiaus knygoje "Liberalizmo raida Lietuvoje". A. Rimka žinomas kaip žemės ūkio reformos įstatymo autorius ir vadinamas valstietijos ideologu. Gimęs mažame Skerpiejų kaime šis žmogus nuėjo ilgą kelią iki Lietuvos banko Statistikos ir ekonomikos skyriaus vedėjo pareigų ir Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus vardo. Būtent šis žmogus pirmas pradėjo rašyti apie agrarinio ūkio problemas Lietuvoje, būtent jis atliko išsamią Lietuvos ūkio lyginamąją analizę ir būtent jis parašė pirmąjį lietuvišką statistikos vadovėlį.
Šio kursinio darbo tikslas yra trumpai apžvelgti svarbiausias A.Rimkos biografijos datas, parodyti jo darbų įvairiose mokslo srityse svarbumą Lietuvos mokslui ir apžvelgti keletą jo darbų detaliau.
Šio darbo uždaviniai yra:
1) apžvelgti A.Rimkos svarbiausias biografijos datas;
2) parodyti A.Rimkos padarytų darbų svarbą Lietuvos mokslui ir jo raidai XX am. pradžioje;
3) Apžvelgti keletą A.Rimkos parašytų darbų detaliau.
4) Pabrėžti A.Rimkos asmenybės svarbą Lietuvai tarpukario Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis35.41 KB
Autoriusas
Viso autoriaus darbų55 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Albinas Rimka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą