Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Statistinė gyventojų analizė

Statistinė gyventojų analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Gyventojų skaičiaus kitimas. Gyventojų išsidėstymas. Gyventojų tautinė sudėtis. Gyventojų sudėtis pagal lytį ir amžių. Santuokos. Ištuokos. Gimstamumas. Mirtingumas. Vidutinė būsimo gyvenimo trukmė. Išvados.

Ištrauka

Gyventojai yra svarbiausi kiekvienos šalies ištekliai, šalies ekonominės galios pagrindas. Todėl neatsitiktinai gyventojų skaičius, tankumas, pasiskirstymas tarp miesto ir kaimo, migracija, gyventojų demografinė ir socialinė struktūros bei jų kokybinė (išsilavinimas, kvalifikacija) charakteristika yra daugelio mokslų dėmesio centre. Jungtinių Tautų Demografijos komisija taip pat ne tik domisi gyventojų statistika, bet ir kuria gyventojų teoriją.
Gyventojai, be to, yra gamybos ir visų socialinių reiškinių subjektas. Jie, gyvendami konkrečioje geografinėje erdvėje, kuria materialines ir dvasines vertybes, be kurių nebūtų visuomenės raidos. Taigi, kai kalbame apie materialinį produktą, turime suvokti, kad bet kuriai gamybai ar kūrybai būtinas tam tikras gyventojų skaičius, kurio staigus mažėjimas ar nenumatytas staigus augimas gali sukelti netikėtų pasekmių. Gyventojų skaičius gali sulėtinti arba pagreitinti visuomenės, tautos, valstybės ar regiono vystymąsi. Dar pirmieji kinų, graikų filosofai atkreipė dėmesį į tai, kad gyventojų skaičius daro didelę įtaką ir šalių politiniam gyvenimui. Gyventojų skaičius, jų tankumas iš dalies lemia ūkio specializaciją, verslus, ekologines gyvenamosios aplinkos sąlygas. Pastebima ir tai, kad nuo tautos dydžio priklauso ir tos tautos psichologinės ypatybės, gyventojų socialinis, ekonominis bei politinis elgesys. Taigi gyventojų skaičiaus, jo struktūros žinios svarbios ne tik mokslininkams, bet ir politikams, pačiai valstybei. Gal ir keista, bet tikslus gyventojų skaičius yra daugelio, netgi gerai išsivysčiusių šalių problema. Ji aktuali ir šalims, kurios praeityje buvo prievarta įtrauktos į kitas politines ar ekonomines sistemas. Panaši padėtis, kalbant apie gyventojų skaičių susidarė ir Lietuvoje. Tą parodė ir pirmasis po Nepriklausomybės atgavimo gyventojų surašymas, įvykęs 2001 m. balandžio 6d.
Šiame darbe nagrinėsiu pagrindinius gyventojų surašymo rodiklius, gyventojų kaita per ilgesnį laikotarpį, ypač per paskutinįjį dešimtmetį, lyginsiu įvairius laikotarpius, ieškosiu gyventojų skaičiaus kaitos priežasčių. Šiam tikslui naudosiu Lietuvos statistikos departamento statistinė, įvairią kitų organizacijų medžiagą, taikysiu statistinius metodus.
Gyventojų skaičiaus augimas (arba mažėjimas) svarbus ne tik demografiniu, bet ir ekonominiu požiūriu, nes nuo to priklauso naujų darbo vietų kūrimas, gamybos apimtys ir intensyvumas, socialinio aprūpinimo sistemos kokybinis kitimas, gyvenimo standartai, nedarbo lygis ir pan. pagaliau tikslesnės gyventojų kitimo tendencijos yra svarbios globalizacijos, integracijos, nacionalinio identiteto, tarpvalstybinio konkurencingumo ir kt. požiūriais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis94.54 KB
AutoriusRoma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasD. Beržinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statistine gyventoju analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą