Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Įmonės veiklos statistinė analizė: UAB "Transalda"

Įmonės veiklos statistinė analizė: UAB "Transalda"

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Veiklos vidurkių dinaminė analizė. Vidurkių metodų taikymas UAB "Transalda". Vidutinės darbuotojų sąnaudos per metus ir per mėnesį . UAB "Transalda" vystymosi tendencijos nustatymas remiantis trendo funkcija. Tarpusavio ryšių statistinė analizė. Bendrojo pelno ir įvairių veiksnių priklausomybė. Pelno, tenkančio 1 darbuotojui priklausomybė. Pelno priklausomybė nuo prekybinio ploto. Bendrų sąnaudų tenkančių vienam darbuotojui priklausomybė. Bendrųjų pajamų, tenkančių vienam darbuotojui, priklausomybė. Pajamų ir parduotų prekių savikainos priklausomybė. Indeksai ir jų skaičiavimas. Laspeireso kainų indeksas. Paašė kainų indeksas. Paprastas agregatinis indeksas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Dažniausiai visos įmonės, nepriklausomai nuo jos rūšies, turi labai svarbų tikslą, t.y. gauti kuo didesnį pelną iš savo užsiimamos veiklos. Todėl, stengiamasi įvairiais būdais gerinti savo veiklą: didinti pajamas, dirbti kuo mažesnėmis sąnaudomis ir darbui panaudoti pažangiausias technologijas, plėsti prekybinius plotus. Kuo didesnio pelno siekimas yra aktualus klausimas įmonės vidaus politikoje ir tikslų įgyvendinime. Pelnas, tai atlygis įmonei už jos teikiamas paslaugas, parduodamas prekes. Didžiausią reikšmę vadovui, pradedančiam kurti naują įmonę, ir turės tai, ar ji bus pelninga ir kokie veiksniai nulems pelningumą.
Pagrindiniai pelną lemiantys rodikliai yra du, tai pajamos ir sąnaudos. Tačiau juos įtakoja labai daug veiksnių: darbo užmokestis, parduodamų prekių savikaina, įvairūs mokesčiai, konkurencija ir kitos veiklos sąnaudos.
Tyrimo objektu pasirinkau įmonės "Automada" veiklą. Šio darbo tikslas yra kuo tiksliau išanalizuoti pelną lemiančius veiksnius. Šiam tikslui įgyvendinti išsikėliau šiuos uždavinius:
1) įvertinti kaip kito gaunamos pajamos įmonėje per 3 metus;
2) įvertinti kaip kito patiriamos sąnaudos įmonėje per 3 metus;
3) įvertinti kaip kito bendrasis pelnas;
4) išsiaiškinti įvairių veiksnių tarpusavio priklausomybę;
5) įvertinti veiksnių poveikį pelno dydžiui.
Statistinio tyrimo rūšis: ištisinis tyrimas. Statistinio tyrimo būdas: dokumentinis būdas. Darbe bus naudojami tokie rodikliai: pirminiai, išvestiniai, absoliutiniai ir vidutiniai. Pagrindiniai taikytini metodai bus: dinaminių eilučių, vidurkių, statistinių prognozavimų ir tarpusavio ryšių statistinė analizė.
Turimi duomenys bus analizuojami lentelėmis, grafikais. Atliekant prognozes, naudota trendo funkcija, koreliacija ir regresija, absoliutinis padidėjimas (sumažėjimas), padidėjimo (sumažėjimo) tempai.
Šio tyrimo praktinė reikšmė yra ta, kad ji padeda išsiaiškinti , kas įtakoja pelno kitimą ir kaip pasiekti kuo geresnių veiklos rezultatų. Tyrimo eigoje buvo išsiaiškinta, kur buvo padaryta spraga siekiant didesnio pelno. Remiantis turimais duomenimis, galėjau nuspręsti, kad kasmet įmonės pelnas augo ir situacija gerėjo. Kompleksiškai išanalizavusi darbą, mačiau, kad padidinus reklamos išlaidas įmonės pelnas padidės.
Tyrimas atliekamas remiantis UAB "Transalda" 2002m., 2003m. ir 2004m. veiklos ataskaitų duomenimis.
UAB "Transalda" užsiima mažmenine autokosmetikos priemonių prekyba. Ji yra įsikūrusi Šiaulių miesto centrinėje dalyje. Jos, kaip ir visų įmonių, pelno siekiančių, tikslas yra gauti kuo didesnį pelną iš vykdomos prekybos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis66.02 KB
Autoriustadas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Beržinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones veiklos statistine analize UAB Transalda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Beržinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą