Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Žemės ūkio sektoriaus veiklos statistinė analizė

Žemės ūkio sektoriaus veiklos statistinė analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Lentelės ir paveikslai. Įvadas. Žemės ūkio sektorius. Dirbančiųjų skaičiaus žemės ūkyje ir bendros žemės ūkio produkcijos kainomis analizė. Dirbančiųjų skaičiaus žemės ūkyje ir augalininkystės, gyvulininkystės produkcijos kainomis analizė. Pasėlių plotų analizė. Žemės ūkio augalų derliaus pokyčių ir derlingumo analizė. Gyvulių ir paukščių skaičiaus dinamika. Išvados.

Ištrauka

Lietuva nuo seno buvo žemdirbių kraštas. Šuo metu žemės ūkio veikla vis dar užtikrina pajamas didelei daliai kaimo žmonių.
Žemės ūkio sektorius vienas iš problematiškiausių ekonomikos sektorių mūsų šalyje. Pirma, žemės ūkis reikalauja nuolatinio valstybės reguliavimo ir paramos. Parama šiam sektoriui visuomenės vertinama nevienareikšmiškai: vieni teigia, kad parama būtina, kitų teigimu, lėšas geriau skirti kitoms sritims. Antra, nors Europos sąjunga skiria didžiules lėšas remti Lietuvos žemės ūkį, tačiau ūkininkai nesugeba "pasiimti" visų pinigų - didelė paramos dalis lieka nepanaudota. Tokią situaciją iš dalies nulemia žemas ūkininkų išsilavinimo lygis ir sudėtingas paramos administravimo procesas. Kaip vieną iš problemų, būtų galima paminėti tai, kad Lietuvoje žemės ūkio veikla užsiima žymiai didesnė dalis žmonių, nei ES šalyse. Daliai gyventojų, ši veikla yra ne verslas, o gyvenimo būdas, jų ūkiai yra labai smulkūs ir nekonkurencingi. Todėl valstybė, kurdama savo žemės ūkio politiką siekia smulkių ūkių skaičių sumažinti, o stambiems padėti tapti labiau konkurencingais ir efektyviai dirbančiais.
Šiuo metu mūsų šalyje vyrauja tradicine augalininkyste ir gyvulininkyste užsiimantys ūkiniai vienetai. Jų sukurti produktai ir sudaro didžiąją dalį žemės ūkyje sukurtų produktų. Nors pradeda atsirasti ūkių, auginančių netradicines kultūras (pvz. krienai, ženšenis ir t.t.), ar užsiimančių netradicine gyvulininkyste (pvz. stručių auginimas), tačiau tokios veiklos kol kas sudaro mažą dalį žemės ūkio sektoriaus.
Darbe bus analizuojami tradicinės augalininkystės (javų, daržovių ir kt. auginimas) ir gyvulininkystės (karvių, kiaulių ir kt. auginimas) 1999-2004 m. veikla ir jų rezultatai.
Darbo objektas – tradicinė Lietuvos žemės ūkio veikla.
Darbo tikslas – išanalizuoti žemės ūkio veiklą, jos rezultatus ir juos įtakojančius veiksnius.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti dirbančiųjų skaičiaus žemės ūkyje ir bendros žemės ūkio produkcijos kainomis glaudumo ryšius, dinamiką, apskaičiuoti prognozę.
2. Išanalizuoti dirbančiųjų skaičiaus žemės ūkyje ir augalininkystės, gyvulininkystės glaudumo ryšius, nustatyti perspektyvas.
3. Išanalizuoti pasėlių plotų ir gyvulių skaičiaus dinamiką, apskaičiuoti prognozes.
4. Nustatyti pesticidų naudojimo įtaką augalų derlingumui.


Metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Dinaminės eilutės metodas.
3. Prognozavimo metodas.
4. Ryšių glaudumo metodas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-01
DalykasStatistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis96.17 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBeržinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio sektoriaus veiklos statistine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Beržinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą