Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Šiaulių miesto gyventojų demografinės padėties įvertinimas

Šiaulių miesto gyventojų demografinės padėties įvertinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Santrauka. Demografinės padėties samprata. Gyventojų skaičius Šiaulių mieste. Šiaulių miesto gyventojų kaita 2000-2005m. Gyventojų tankumas. Atskiros gyventojų grupės. Moterys ir vyrai. Pasiskirstymas pagal pagrindines amžiaus grupes. Šiauliečių pasiskirstymas pagal tautybes. Gyventojų skaičiaus kitimo priežastys. Migracija. Natūralus gyventojų prieaugis. Šiauliečių pasiskirstymas pagal gyvenamuosius rajonus. Šiauliečių išsilavinimas. Šiaulių miesto gyventojų užimtumas. Nedarbas. Summary. Priedai.

Ištrauka

Gyventojai – tai neatsiejama miestų ir kaimų, apylinkių ir rajonų dalis, be kurių nevyktų prekyba, neklestėtų kultūra.
Šiame darbe aptarsiu savo gimtojo miesto – Šiaulių - gyventojų demografinę padėtį. Šią temą pasirinkau nagrinėti todėl, kad norėjau sužinoti daugiau apie Šiaulių gyventojus: kiek jų yra, koks tankumas, kaip pasiskirstę pagal gyvenamuosius rajonus, kokių tautybių gyventojų gyvena Šiauliuose, koks išsilavinimas ir t.t.
Darbo tikslas – ištirti Šiaulių miesto gyventojų demografinę padėtį.
Darbo uždaviniai:
1) suprantamai ir susistemintai pateikti duomenis apie Šiaulių gyventojų kaitą, kaip ir kodėl keičiasi gyventojų skaičus Šiauliuose;
2) išnagrinėti gyventojų išsilavinimo lygį;
3) palyginti Šiaulių gyventojų demografinę padėtį su kitais Lietuvos miestais.
Darbo aktualumas. Ši tema šių dienų pasaulyje yra labai aktuali, kadangi augant miestų kultūrai, žmonių išsilavinimui, kiekvienas gyventojas siekia kuo daugiau sužinoti apie savo gimtąjį miestą.
Darbo metodai – įvairios informacijos susisteminimas, internetinių duomenų analizė, grupavimas, lietuvių literatūros analizė, lyginamoji analizė.
Tyrimo objektas – Šiaulių miesto gyventojai.
Šiame kursiniame darbe naudojau lietuvių literatūrą, statistinius duomenis, Bakalauro baigiamųjų darbų medžiagą, internete pateiktą informaciją. Šiaulių gyventojų demografinę padėtį tyrė V.Damašienė, A.Šedžius tačiau tokio pobūdžio tyrimų nėra daug.


Visi socialiniai reiškiniai pasižymi dinamika, nuolatine kaita ir raidos dėsningumais, taip pat ir atsitiktinumais. Šalies, regiono ar miesto gyventojų skaičiaus kitimas ir jo priežastys visada buvo visuomenės ir mokslo dėmesio objektas. Gyventojų skaičius kinta dėl: natūralaus gyventojų prieaugio ( skirtumas tarp gimusių ir mirusių) ir migracijos ( gyventojų kilnojimasis šalies viduje ir išorėje).
Pastaruoju metu, kalbant apie gyventojus, vis labiau įsigali "žmogiškųjų išteklių" terminas. Plačioji šio termino samprata, orientuota į demografiją (demografija – tai mokslas, apie gyventojų sudėtį.), minima kalbant apie žmogaus socialinę raidą, reiškia gyventojų struktūros ir judėjimo ypatumus. Siauroji "žmogiškųjų išteklių" termino samprata žymi įgūdžių ir patirties, kompetencijas, užtikrinančių didesnį darbuotojų produktyvumą, visumą.
Gyventojai yra vienas iš pagrindinių veiksnių, be kurių negyvuotų miestai. Demografiniai rodikliai daug pasako apie miesto gyventojų amžių, natūralųjį prieaugį. Natūralusis gyventojų prieaugis- mirtingumo ir gimstamumo rodikliai.
Gyventojų išsilavinimas pagrindinis veiksnys parodantis miesto kultūros lygį. Gyventojai yra skirstomi į vaikus iki 15m., darbingo amžiaus žmones (tai valstybės įstatymais nustatyto amžiaus žmonės, neatsižvelgiant į jų aktyvumą darbo rinkoje. Darbingas amžius- žmogaus gyvenimo laikotarpis, kai jo pragyvenimo šaltiniu turėtų būti asmeninio darbo pajamos.) ir pensininkus. Bedarbių skaičius ( nedirbantys, bet norintys dirbti ir ieškantys darbo darbingo amžiaus piliečiai, užsiregistravę arba ne darbo biržoje) pasako daug apie nedarbo lygį mieste. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-11
DalykasStatistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis174.96 KB
Autoriusmerr
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Liongina Juozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu miesto gyventoju demografines padeties ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • lekt. Liongina Juozaitienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą