Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Kokybės valdymas Europos oficialioje statistikoje

Kokybės valdymas Europos oficialioje statistikoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Kokybės samprata. Visuotinė kokybės vadyba. Visuotinės kokybės vadybos pritaikymas oficialiai statistikai. Oficialiajai statistikai taikomi kokybės kriterijai. Kokybės valdymo grupė. Kokybės deklaracija. Kokybės valdymo grupės rekomendacijos. Išvados.

Ištrauka

Kokybė yra nepaprastai plati sąvoka, kuri atsirado dėl to, kad egzistuoja žmonija - mąstančių, kuriančių ir vartojančių individų bendrija. Žmonės nuo senų laikų rinkdavosi tas prekes, kurios buvo kažkuo pranašesnės už kitas. Taigi galima sakyti, kad jie intuityviai siekė geresnės kokybės. Gamintojas, kuris norėdavo parduoti savo produktą, privalėjo gaminiui suteikti tokias savybes, kurios kuo idealiau atitiktų vartotojų poreikius. Remiantis anksčiau išdėstytomis mintimis, kokybę būtų galima apibrėžti kaip visumą gaminio savybių, visiškai tenkinančių vartotojo specifinius poreikius duotame visuomenės vystymosi etape.
Labai dažnai kalbama apie prekių ir paslaugų kokybės gerinimą ir valdymą, tačiau ne mažiau svarbi tema yra oficialios statistikos kokybės tobulinimas ir valdymas. Šios temos aktualumą lemia tai, kad šiuolaikiniame pasaulyje oficiali statistika tampa pagrindu priimant sprendimus ir analizuojant ekonominius, demografinius procesus, socialinius veiksnius ir visuomeninius bei aplinkos pokyčius.
Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, Lietuvos statistikoje įvyko nemažai pokyčių, kurie svarbūs statistikos tiekėjams ir vartotojams. Kadangi studijuojant dažnai prireikia įvairiausių statistinių duomenų mane labai sudomino oficialios statiskos kokybės valdymo tema.
Šio kursinio darbo tikslas yra išnagrinėti kokybės valdymą Europos Sąjungos oficialioje statistikoje. Pagrindiniai uždaviniai :
1. išnagrinėti pagrindinias definicijas, principus ir kriterijus susijusius su kokybės valdymu ES oficialioje statistikoje;
2. suprasti visuotinę kokybės vadybos koncepciją ir jos taikymą ES oficialioje statistikoje;
3. išanalizuoti ir apibūdinti Kokybės valdymo grupės sudarytą statistikos kokybės deklaraciją ir rekomendacijas jai valdyti.
Kursinį darbą sudaro keturi pagrindiniai skyriai, kuriuose aprašomi suformuluoti uždaviniai. Iš pradžių kokybės samprata ir jos valdymas aptariamas kaip bendras reiškinys visoms veiklos sferoms, tačiau palaipsniui pereinama prie kokybės valdymo ir tobulinimo ES oficialioje statistikoje. Kadangi šioje sferoje daugiau patirties turi senosios ES narės, darbas yra pagrįstas užsienio šalių literatūra ir šaltiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-18
DalykasStatistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis43.43 KB
Autoriusjana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Markelevičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kokybes valdymas Europos oficialioje statistikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Markelevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą