Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Technologijos proceso kokybės rodiklių statistinė analizė

Technologijos proceso kokybės rodiklių statistinė analizė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Anotacija. Įvadas. Technologijos proceso kokybės rodiklių statistinė analizė. Technologijos proceso struktūra. Pasirengimas analizei. Ištisinės kontrolės etapo analizė. Vienos pakopos ištisinė (vienparametrinė) kontrolė. Daugiapakopė ištisinė (vienparametrinė) kontrolė. Daugiaparametrinė ištisinė kontrolė. Atrankinės kontrolės etapo analizė. Vienos pakopos atrankinė kontrolė. Dviejų pakopų atrankinė kontrolė. Ekonomiškai pagrįsti kontrolės planai ir kontrolės schemos. Gamybos proceso stabilumo įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Tarp gamintojo ir vartotojo visada sudaroma sutartis, nustatanti tiekiamos produkcijos kokybės rodiklių reikalavimus. Šie reikalavimai paprastai nurodyti kontraktuose arba technikinėje (normatyvinėje) dokumentacijoje. Gamintojo užduotis - tiekti produkciją, kurios kokybės rodikliai turi būti ne blogesni, kaip numatyli paminėtuose dokumentuose.
Gaminamos produkcijos kokybės lygis labai priklauso nuo gaminio konstrukcijos ir technologijos proceso struktūros bei jo techninių galimybių. Nuo gaminio konstrukcijos tobulumo priklauso jo patikimumas, o nuo technologijos lygio - ir patikimumas (kokybė laikui bėgant), ir tiekiamos produkcijos partijų defektingumo lygis (kokybė pradiniu laiko momentu).
Be technologinio treniravimo, gaminių patikimumą galima padidinti ir kitomis technologijos priemonėmis, pavyzdžiui, "Kankinant" gaminius įvairiais mechaniniais poveikiais (smūgiais, vibracijomis), įvairiais klimatiniais poveikiais (drėgme, temperatūra) ir kitais įvairiais kompleksiniais poveikiais (termociklavimu ir pan.).
Vartotojui tiekiamų gaminių defektingumo lygis labai priklauso nuo viso technologijos proceso techninio lygio, tinkamo jo parinkimo ir operacijų paskirstymo. Be abejo, tai daug priklauso ir nuo gaminio konstrukcijos, parinktų medžiagų ir komplektuojamųjų detalių.
Sakykim, kad konstrukcija, medžiagos ir detalės jau parinktos ir patvirtintos. Dabar iškyla klausimas, kaip su minimaliomis ekonominėmis sąnaudomis pagaminti produktą, atitinkantį vartotojo kokybės reikalavimus. Džniausiai gaminio konstrukcija būna tokia, kad reikalauja daugelio skirtingų technologijos operacijų, tokių kaip surinkimas, derinimas, reguliavimas, kontrolė (ištisinė ir atrankinė), treniravimai ir pan. Kiekvienoje šių operacijų gaminys paderinamas (pareguliuojamas) arba tik patikrinamas. Nepriklausomai nuo to, ar tai atliekama automatizuotai, ar tai atlieka žmogus, dėl subjektyvių ir objektyvių priežasčių visada daromos tam tikros klaidos, t.y. geras gaminys pripažįstamas blogu ir, atvirkščiai, blogas pripažįstamas geru. Dėl to po kiekvienos operacijos į tolimesnį etapą visada patenka dalis gaminių, turinčių tam tikrą defektų skaičių. Be jokios abejonės, ideali technologijos operacija yra ta, kurios pabaigoje defektuotų gaminių nėra. Tačiau, praktiniame gyvenime to nebūna. Todėl kiekvieno technologijos procesą rengiančio technologo pareiga tai žinoti ir mokėti įvertinti. Labai svarbu suprasti, kad dauguma defektų turi būti pašalinami pradinėse operacijose, nes, išryškėję pabaigoje jie labai brangiai kainuoja.
REFERATO TIKSLAS
Supažindinti su technologijos proceso kokybės rodiklių statistine analize.
Nurodyti kokiu tikslu atliekama technologijos proceso statistinė analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-17
DalykasStatistikos referatas
KategorijaStatistika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis171.85 KB
AutoriusRaimis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdr. doc. Andziulis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasJūrų technikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Technologijos proceso kokybes rodikliu statistine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • dr. doc. Andziulis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą